Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Jarosław Tyc
Jarosław Tyc

Prezes Zarządu


Jarosław Tyc, absolwent Wydziału Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, ukończył studia podyplomowe w zakresie administracji publicznej, zarządzania, a także zarządzania wartością firmy. Posiada bardzo bogate doświadczenie w zakresie restrukturyzacji przedsiębiorstw.
 
W latach 1998 -1999 pełnił funkcję Wiceprezesa ds. Rynku Pracy w Krajowym Urzędzie Pracy.
 
W latach 1999 -2000 pełnił funkcję Wiceprezesa - Dyrektora ds. Pracowniczych i Restrukturyzacji w PKN ORLEN.
 
W latach 2000 – 2002 jako Wiceprezes Zarządu - Dyrektor ds. Handlu Detalicznego w PKN ORLEN. Opracował i wdrożył strategię handlu detalicznego, zarządzał siecią stacji własnych i patronackich oraz wprowadził i zarządzał programami lojalnościowymi dla klientów korporacyjnych i indywidualnych - Flota Polska i Vitay.
 
W latach 2002 – 2004 pełnił funkcję Prezesa Zarządu – Dyrektora Generalnego Spółki Grupy Saint Gobain.
 
W latach 2004 – 2009 już jako Prezes Zarządu - Dyrektor Generalny Saint-Gobain Dystrybucja Budowlana Sp. z o.o. opracował, wdrożył i realizował strategię SG w zakresie dystrybucji materiałów budowlanych na rynku polskim, a także rozwijał i zarządzał różnymi formatami działalności, tj. Raab Karcher, Platforma Materiały Budowlane, Cortina, PUM Plastique.
 
Od 2009 roku Prezes Zarządu, współwłaściciel Mammo-Med sp. z o.o. Zakładu Opieki Zdrowotnej specjalizującącego się w mammografii mobilnej.
 
Z dniem 1 kwietnia 2016 roku został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu spółki ORLEN Paliwa sp. z o.o.  
Jednocześnie od 1 czerwca 2017 roku pełni również funkcję Prezesa Zarządu ORLEN Asfalt sp. z o.o.
 
 

Marki Grupy ORLEN