Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Memoriał Stanisława Królaka - zawodnik VERVA Activejet na drugim miejscu

08-08-2016

W minioną niedzielę w Warszawie odbyła się siódma edycja kolarskiego Memoriału Stanisława Królaka, upamiętniającego jednego z nieżyjących już, najwybitniejszych polskich kolarzy, zwycięzcę Wyścigu Pokoju z 1956 roku, reprezentanta barw warszawskich klubów Legii i Sarmaty.
Do rywalizacji o słynną pompkę Królaka stanęli również kolarze VERVA Activejet w składzie: Norbert Banaszek, Adrian Banaszek, Michał Podlaski, Adam Stachowiak, Paweł Franczak, Paweł Charucki, Stanisław Aniołkowski, Paweł Bernas i Kamil Gradek.
Trasa Memoriału została zorganizowana w centrum stolicy, przy Krakowskim Przedmieściu, w pobliżu Placu Zamkowego, a przy najbardziej atrakcyjnym fragmencie trasy – podjeździe po przedwojennym bruku ulicy Bednarskiej mieściła się specjalna strefa kibica. Uczestnicy Memoriału mieli do pokonania 15 rund, każda o długości trzech kilometrów. Po zaciętej walce, jako pierwszy na metę wjechał zawodnik CCC Sprandi Polkowice – Łukasz Owsian, natomiast drugą lokatę zajął Adam Stachowiak z VERVA Activejet.
Memoriał Stanisława Królaka zaliczany jest do klasyfikacji Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym, w 2016 roku został wpisany do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej.