Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Zmiany w Zarządzie ORLEN Paliwa

14-05-2018  

Zmiany w Zarządzie Orlen Paliwa sp. z o.o.

W dniu 27 kwietnia Organ Nadzorczy powołał do Zarządu spółki Orlen Paliwa Pana Łukasza Hołubowskiego, który 10 maja objął funkcję Prezesa Zarządu.

Jednocześnie do pełnienia funkcji  Członka Zarządu powołany został Pan Jakub Marcin Opara, który realizowanie swoich obowiązków rozpoczął 14 maja. Pan Jakub Marcin Opara odpowiada za sprawy Operacyjne i Logistykę.

Pan Łukasz Hołubowski

Manager z kilkunastoletnim doświadczeniem w administracji publicznej i międzynarodowych firmach doradczych. Zajmował się budowaniem organizacji i zarządzaniem zespołami projektowymi. Kierował dużymi projektami regulacyjnymi i doradczymi dla największych instytucji finansowych na świecie.

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Współpracował jako trener w European Institute of Public Administration. Był też wykładowcą w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku oraz Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Białymstoku.

W latach 2016-2017 Prezes Agencji Rynku Rolnego, odpowiedzialny za stworzenie planu strategicznego i wdrożenie reformy instytucjonalnej (połączenie agencji rolnych oraz budowę jednej agencji płatniczej). Od 2017 doradca strategiczny Zarządu KGHM PM S.A., później Prezes Zarządu KGHM Zanam S.A.

Prowadził rozmowy z instytucjami kontrolnymi Unii Europejskiej odnośnie wykrywania błędów w zarządzaniu i implementacji największych inwestycji w Polsce współfinansowanych z Funduszu Spójności i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Medalista Mistrzostw Polski w szermierce (złoto, brąz). Członek Szermierczej Kadry Narodowej, wielokrotny uczestnik Mistrzostw i Pucharów Świata.

Pan Jakub Opara
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej. Ukończył również program MBA realizowany przez Uczelnię Łazarskiego w Warszawie.

Ekonomista i historyk, doświadczony urzędnik, specjalista doradztwa PR i business consultingu.

W swojej karierze zawodowej pełnił liczne funkcje kierownicze w spółkach prawa handlowego jak i administracji centralnej oraz samorządowej. W latach 2015-2018 był Prezesem Zarządu spółek PL.2012+ Sp. z.o.o oraz NCSR Sp. z.o.o. W latach 2005-2010 był Z-cą Dyrektora Gabinetu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Autor licznych artykułów o tematyce gospodarczo-ekonomicznej.​

​​

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN