Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Bioester w ofercie hadlowej

01-07-2008  Ogólne

Bioester oferowany przez ORLEN PetroCentrum Sp. z o.o. to paliwo odnawialne, produkowane z olejów roślinnych (głównie z oleju rzepakowego), przeznaczone dla pojazdów z silnikiem diesla. Spełnia wszelkie wymagania określone w normie PN-EN 14214 obowiązującej zarówno w Polsce jak i w innych krajach Unii Europejskiej. Bioester można stosować jako samoistne paliwo lub w mieszaninie z konwencjonalnym olejem napędowym.

Jeśli nie jesteś pewien, czy możesz stosować Bioester – zapytaj producenta pojazdu!

Bioester może służyć do zasilania silników wysokoprężnych m.in. w:
  • autobusach;
  • samochodach ciężarowych;
  • samochodach dostawczych;
  • samochodach osobowych;
  • ciągnikach rolniczych;
  • kombajnach;
  • innych maszynach i urządzeniach.
Jakość

Bioester charakteryzuje się większą smarnością niż olej napędowy, co wpływa na dłuższą żywotność silnika i zabezpiecza aparaturę wtryskową przed nadmiernym zużyciem. Ciężarówka z Niemiec ustanowiła rekord Guinnessa w żywotności silnika, przejeżdżając na biodieslu 1,3 mln km przy niemodyfikowanym, oryginalnym silniku. Dodatek nawet 1 % Bioestru do oleju napędowego podnosi jego własności smarne. Wyższa zawartość tlenu w stosunku do ON zapewnia lepsze spalanie, a wysoka liczba cetanowa (51) poprawia osiągi silnika.

Bioester oferowany przez PKN ORLEN produkowany jest wyłącznie z oleju rzepakowego i posiada najlepsze właściwości spośród wszystkich rodzajów estrów. Parametry Bioestru są zgodne z normą PN-EN 14214 oraz spełniają wymagania jakościowe rozporządzenia Ministra Gospodarki z 8 września 2006r.

Bioester znajdujący się w ofercie PKN ORLEN zawiera specjalny pakiet dodatków gwarantujący jego najwyższą jakość.

Dla kogo?

Bioester jest paliwem przeznaczonym do zasilania pojazdów z silnikiem diesla. Można go stosować jako samoistne paliwo lub w mieszaninie z olejem napędowym. Klient, który zamierza zatankować Bioester do swojego pojazdu, powinien sprawdzić u producenta, czy może on być napędzany tego typu paliwem.

W celu sprawdzenia możliwości zastosowania Bioestru w danym pojeździe polecamy stronę UFOP: http://www.ufop.de/biodiesel_fahrzeughersteller.php

Na świecie coraz więcej producentów samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, a także ciągników rolniczych oferuje w swoich pojazdach silniki przystosowane do zasilania Bioestrem.

Podczas prowadzonej pilotażowej sprzedaży Bioestru w sieci detalicznej nie zanotowano żadnych reklamacji. Stosowanie Bioestrów do zasilania silników wysokoprężnych w pojazdach do niego przystosowanych nie powoduje uszkodzenia żadnych podzespołów. Można jedynie liczyć się z jednorazową koniecznością wcześniejszej wymiany filtru paliwa w okresie roku od rozpoczęcia użytkowania tego paliwa.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN