Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Ekologiczne ogrzewanie

02-10-2007  Ogólne

ORLEN PetroCentrum Sp. z o.o. jako Autoryzowany Dystrybutor Oleju Opałowego Ekoterm Plus proponuje doskonały, praktyczny i korzystny cenowo sposób na ogrzewanie domków jednorodzinnych, ciepłowni osiedlowych czy wykorzystywany między innymi: w suszarniach oraz przemyśle.

Lekki Olej Opałowy Ekoterm Plus zawsze cechuje najwyższa jakość, bezpieczeństwo i wygoda użytkowania oraz szeroka dostępność dzięki sprawnej i szybkiej logistyce ORLEN PetroCentrum.

Warto wybrać ogrzewanie Ekoterm Plus

Ekoterm Plus produkowany przez PKN ORLEN S.A. jest wzbogacony w dwa dodatki: depresator (zapewnia płynność oleju i jego właściwy przepływ nawet w niskich temperaturach) oraz uszlachetniające (poprawiające przebieg procesu spalania). Komponenty zawarte w lekkim oleju opałowym takie jak: myjące, przeciwkorozyjne, demulgujące, czy smarne wpływają także na: czystość dysz palników, zapobiegają oddziaływaniu wilgoci, która łatwo wchodzi w reakcję z kwasami i powoduje szybką korozję, zapobiegają oddzielaniu się wody w niskich temperaturach i zatykaniu filtrów czy wreszcie dodatki smarne zastępując siarkę, poprawiają pracę ruchomych elementów pompki paliwowej wymagających stałego smarowania.

Za ile?

Z pewnością bardzo dobrą informacją dla użytkowników Ekotermu Plus, jak również osób, które zastanawiają się nad wyborem sposobu ogrzewania domu jest zmiana zasad ustalania podatku od tego paliwa grzewczego. Wysokość akcyzy na olej dotychczas regulowana rozporządzeniami (zmieniana nawet kilka razy w ciągu roku) miała bardzo duży wpływ na cenę produktu. Obecnie wysokość podatku akcyzowego określa ustawa, w której maksymalna wielkość została ustalona na poziomie 233 zł/m3, z możliwością obniżenia.

Dla nas jako użytkowników Ekotermu Plus oznacza to traktowanie tego paliwa przez ustawodawcę w sposób bardziej stabilny, co zapewnia użytkownikom lekkiego oleju opałowego bezpieczeństwo finansowe w zakresie obciążeń podatkowych.

Podstawowe korzyści z użytkowania Ekotermu Plus to: wysoka wydajność i ekonomiczność paliwa grzewczego; dostępność produktu na terenie całego kraju; dostawa na miejsce w ciągu 24 godzin; niska zawartość siarki; prosta obsługa instalacji grzewczej; większa żywotność urządzeń grzewczych wynikająca z zastosowania dodatków oraz bezpieczeństwo użytkowania dzięki wysokiej temperaturze zapłonu.

Jeżeli chciałbyś uzyskać więcej szczegółowych informacji lub zamówić dostawę lekkiego oleju opałowego skontaktuj się z Biurem Handlu Paliwami ORLEN PetroCentrum Sp. z o.o.: Tel. 024 365 46 00 , 024 365 40 70, 024 365 64 82

 
 
 

Marki Grupy ORLEN