Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Konsolidacja Regionalnych Operatorów Rynku

31-10-2008  Dla mediów

​ Dynamiczne zmiany zachodzące w branży paliwowej oraz ogólnoświatowe tendencje rynkowe zdecydowały o konsolidacji Regionalnych Operatorów Rynku należących do Grupy ORLEN. Dotychczas działające niezależnie na czterech obszarach Polski spółki dystrybucyjne: ORLEN PetroCentrum Sp. z o.o., ORLEN PetroZachód Sp. z o.o., ORLEN PetroProfit Sp. z o.o. i ORLEN Morena Sp. z o.o. z dniem 31 października br. działają jako jedna firma o szerokim zasięgu terytorialnym, która na rynku funkcjonuje pod nazwą ORLEN PetroCentrum Sp. z o.o.


Nowa spółka z centralą w Płocku posiada cztery Biura Terenowe: w Płocku, Poznaniu, Niemcach k/Lublina i Gdańsku, tj. miejscach dotychczasowych siedzib ROR-ów.
Przed konsolidacją, wszystkie spółki zajmowały się hurtową sprzedażą paliw na rynkach lokalnych i w ciągu kilku lat działalności pozyskały łącznie blisko trzy tysiące klientów.
To właśnie regionalne doświadczenia oraz wspólne cele i strategia mają umożliwić sprawne funkcjonowanie na konkurencyjnym ogólnopolskim rynku paliwowym.
Obecnie, jako nowy, duży podmiot gospodarczy spółka ORLEN PetroCentrum będzie mogła elastyczniej reagować na zachodzące zmiany i rozwijać świadczone usługi.

Głównym celem konsolidacji spółek jest stworzenie jeszcze wyższych standardów obsługi klienta w zakresie hurtowej sprzedaży paliw.
Firma ORLEN PetroCentrum chce skupić się na potrzebach klientów czyli zapewnić stabilne dostawy, gwarantowaną jakość oraz atrakcyjną ofertę cenową paliw.
Misją nowo powstałej skonsolidowanej spółki ORLEN PetroCentrum Sp. z o.o. jest: budowanie pozycji lidera w zakresie hurtowej sprzedaży paliw dla klientów o wysokich wymaganiach poprzez oferowanie atrakcyjnych rozwiązań biznesowych.

- Konsolidacja dotychczasowych Regionalnych Operatorów Rynku Grupy ORLEN nie oznacza utraty ich samodzielności, a jest efektem zmian reorganizacyjnych, w wyniku których dotychczasowe regionalne spółki stały się dużą firmą o zasięgu ogólnopolskim - mówi Wojciech Jański, Prezes Zarządu ORLEN PetroCentrum Sp. z o.o.
- Połączenie spółek w praktyce przekładać się będzie na ujednolicenie standardów zarządzania, a tym samym zwiększy się szybkość podejmowanych decyzji, co przyczyni się do bardziej elastycznego reagowania na zmiany rynkowe.
W rezultacie tych zmian pozycja firmy na rynku paliwowym wzmocni się, a tym samym obecne Biura Terenowe zyskają na przeprowadzonej konsolidacji - dodaje prezes.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN