Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
ORLEN Paliwa liderem Dobrych Praktyk BHP GK ORLEN

27-01-2017  

Dzięki zaangażowaniu pracowników spółka ORLEN Paliwa zdobyła I miejsce w IV edycji konkursu „Dobre Praktyki BHP w GK ORLEN” w kategorii najlepsza techniczna praktyka BHP.
 
Spółka ORLEN Paliwa została wyróżniona za zastosowanie stojaków na węże służące do rozładunku i załadunku LPG na Terminalach Gazu Płynnego. Zdaniem komisji oceniającej dobra praktyka wpływa nie tylko na ochronę węży przeładunkowych przed uszkodzeniami mechanicznymi czy też utrzymanie porządku w miejscu pracy, ale również na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy pracowników.
Nagrody wręczono podczas tegorocznej „Narady Służby BHP GK ORLEN”, która odbyła się w dniach 12-13 stycznia br. Organizatorem konkursu był Dział Koordynacji Prewencji BHP i P.Poż w Regionach i GK, Biuro BHP PKN ORLEN. W konkursie udział wzięły 22 spółki z GK ORLEN. Zgłoszono 30 praktyk, w tym 12 praktyk technicznych i 18 praktyk organizacyjnych z zakresu bezpieczeństwa. Biuro Kontroli Wewnętrznej i Bezpieczeństwa ORLEN Paliwa zgłosiło 2 praktyki w kategorii technicznej oraz organizacyjnej. Nagrody wręczyli Członek Zarządu ds. Rozwoju i  Energetyki PKN ORLEN, Piotr Chełmiński oraz Dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Higieny Pracy PKN ORLEN, Dariusz Loska.
Spółka ORLEN Paliwa dodatkowo została wyróżniona za przepracowanie ponad 1 000 000 roboczogodzin bez wypadku za okres od listopada 2012 do końca ubiegłego roku w zorganizowanym po raz drugi konkursie „Miliony roboczogodzin bez wypadku”.
 
DS_65310.jpg 
  Nagrodę dla spółki odebrała Bożena Osmańska, Dyrektor Biura Kontroli Wewnętrznej i Bezpieczeństwa ORLEN Paliwa.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN