Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
ORLEN Paliwa wraz z Carrefour Polska partnerami Ride 2 Life – motocyklowej wyprawy po życie

22-03-2013  Aktualności

W maju 2013 roku dwaj motocykliści Piotr Uljasz i Damian Śmigielski przejadą 3500 km „dookoła“ Polski. Ich celem jest zebranie pieniędzy na leczenie dla Piotra, który jest chory na stwardnienie rozsiane (SM) i popularyzacja wiedzy o tej chorobie. Ride 2 Life zostało objęte patronatem Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.
 
Ride 2 Life to projekt dwóch przyjaciół motocyklistów – Piotra Uljasza i Damiana Śmigielskiego. Motocyklowa wyprawa dookoła Polski była od dawna marzeniem Piotra, który od 10 lat choruje
na stwardnienie rozsiane.

Trasa została przygotowana w taki sposób, aby odwiedzić jak największą liczbę miejscowości. W ciągu 10 majowych dni Piotr i Damian przejadą około 3500 km odwiedzając takie miasta, jak Gdańsk, Międzyzdroje, Białystok czy Kudowa Zdrój . Wyprawa zaczyna się 10 maja w Gdańsku, a kończy 19 maja na Helu.
 
W realizację tego marzenia zaangażował się Damian – kolega Piotra ze szkoły średniej i dziennikarz motoryzacyjny. Spółka ORLEN Paliwa postanowiła wspomóc realizację jednego marzenia dwójki przyjaciół i pokazać, że pozornie niemożliwe jest możliwe.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN