Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
ORLEN Paliwa angażuje się w walkę z żywiołem w Biebrzańskim Parku Narodowym

23-04-2020  

Grupa ORLEN wspiera akcję gaszenia Biebrzańskiego Parku Narodowego. W tym celu na potrzeby Państwowej Straży Pożarnej, bezpośrednio zaangażowanej walkę z żywiołem przekazano łącznie 18 tys. litrów paliwa.

​Społeczną odpowiedzialność biznesu traktujemy w wymiarze czynów, a nie tylko słów. Nie mogliśmy pozostać obojętni i nie wesprzeć działania Państwowej Straży Pożarnej zaangażowanej w walkę o ratowanie naszego wspólnego dziedzictwa przyrody, jakim jest Biebrzański Park Narodowy. Jesteśmy największym producentem paliw w Polsce, więc nie wyobrażam sobie, abyśmy w takiej sytuacji nie dostarczyli go do tankowania wozów strażackich - mówi prezes Daniel Obajtek.

12 tys. litrów oleju napędowego i 6 tys. litrów benzyny zostanie przeznaczonych do zatankowania wozów bojowych i sprzętu Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, które biorą udział w akcji gaszenia pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. Paliwa zostały dostarczone przez ORLEN Paliwa, z Grupy Kapitałowej ORLEN do punktu dowodzenia i obsługi logistycznej w miejscowości Goniądz, w porozumieniu z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, która dowodzi akcją. 


Oreln_paliwa_przekazanie_biebrza_1.jpg
Oreln_paliwa_przekazanie_biebrza_2.jpgPrzekazanie_Paliwa_Biebrza_DSC4657.jpg


 


 

 
 
 

Marki Grupy ORLEN