Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
ORLEN Paliwa sponsorem Tour de Pologne Junior

22-07-2021  

TdPjunior_memorial.jpg​​

Tour de Pologne Junior organizowana przez Lang Team we współpracy ze spółką ORLEN Paliwa to impreza, w której młode kolarki i kolarze mogą poczuć się jak zawodowcy. Pierwszy etap już 11 sierpnia br. Cztery miasta i cztery okazje do świetnej zabawy i rywalizacji.

Pierwszy etap Tour de Pologne Junior 2021  odbędzie się 11 sierpnia br. w Rzeszowie, później na kolarzy czeka Bielsko-Biała (13 sierpnia), Katowice (14 sierpnia) i Kraków (15 sierpnia). Rywalizacja będzie toczyła się w dwóch kategoriach: żaków (11-12 lat) i młodzików (13-14 lat).

- Ta impreza już na stałe jest częścią Tour de Pologne i bardzo się z tego cieszę, bo promujemy aktywne spędzanie czasu. To doskonała droga wychowania oraz rozwoju dzieci i młodzieży poprzez sport i jednocześnie popularyzacja kolarstwa. Cieszę się, że w tym roku znowu możemy zaproponować udział w tym wydarzeniu najmłodszym kolarzom razem ze spółką ORLEN Paliwa, która jest głównym sponsorem tego wydarzenia – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny firmy Lang Team.

- Aktywnie angażujemy się w sponsoring polskiego sportu, a projekty skierowane do dzieci i młodzieży są dla nas szczególnie ważne. Jesteśmy przekonani, że promowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych przełoży się na ich zdrowy tryb życia. Ponadto wspierając pasję młodych ludzi, przyczyniamy się do rozwoju profesjonalnych zawodników, którzy w przyszłości mogą brać udział w zawodach krajowych, a także międzynarodowych – powiedział Janusz Kogut, Prezes Zarządu ORLEN Paliwa.

Tegoroczna edycja jest jednocześnie memoriałem trzykrotnego zwycięzcy Tour de Pologne Mariana Więckowskiego. W wyścigach mogą brać udział licencjonowani kolarze oraz zawodnicy ze szkółek kolarskich. Wszyscy mają szansę sprawdzić swoje możliwości na trasie, po której później ścigają się zawodowcy. Mogą zdobyć cenne doświadczenie i z bliska zobaczyć największe kolarskie gwiazdy.
- W tym roku wprowadziliśmy dwie nowe kategorie, czyli Najaktywniejszego QUEST i punktową BOPLAN. To dodatkowo urozmaici rywalizację – mówi Agata Lang, zastępca dyrektora generalnego Lang Team. Podczas czterech dni rywalizacji młodzicy będą mieli do pokonania 72,8 km. Na młodziki czeka dystans o długości 60,7 km, zaś żaki zmierzą się z trasą liczącą 51,2 km.

 

Zapisy na Tour de Pologne Junior oraz wszystkie szczegóły można znaleźć na: https://tourdepolognejunior.pl/jak-wystartowac/

 
 
 

Marki Grupy ORLEN