Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
E-faktura w Orlen PetroCentrum

14-02-2011  Aktualności

Z dniem 14.02.2011 ORLEN PetroCentrum rozpoczęło korzystanie z systemu e-faktura.
E-faktury są elektronicznymi odpowiednikami dokumentów tradycyjnych. Dla Spółki Orlen PetroCentrum zostało przygotowane dedykowane rozwiązanie, które umożliwia obsługę całego procesu dotyczącego elektronicznej faktury, spełniającego zapisy ustawy o wymianie e-faktur. Rozwiązanie to zostało przygotowane w oparciu o platformę systemu SAP R/3 na instancji PKN Orlen oraz system Firmy Ifin24.pl.
 
 
Platforma iFin24 jest to usługa przesyłki dokumentów księgowych w formacie PDF. Usługa ta jest realizowana poprzez portal internetowy www.eDOC24.com. Portal funkcjonuje na takiej samej zasadzie jak poczta elektroniczna. Aktywując konto na portalu odbiorca otrzymuje własny login oraz hasło, dzięki czemu ma pewność, że żadna niepożądana osoba nie ma dostępu do jego dokumentów księgowych.
 
 
Jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne i zgodne z prawem (polskim i europejskim). Dokumenty podpisane cyfrowo są uznawane przez organy kontroli skarbowej na równi z dokumentami papierowymi. Dokumenty są archiwizowane przez 7 lat.
 
 
Odbiorca zawsze może pobrać fakturę z Platformy iFin24 bez ryzyka, że przesyłka zostanie potraktowana jako spam, czy też że przypadkiem ją usunie.
 
 
Dla Odbiorców dostęp do otrzymywania e-faktur jest bezpłatny.
 
 
Dokumenty przechowywane dla ORLEN PetroCentrum na Platformie iFin24 są bezpieczne, dzięki wysokiej klasy zabezpieczeniom stosowanym w Comarch Data Center.
 
 
Platforma iFin24 spełnia wymagania Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 17.12.2010r. w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej (Dz. U. Nr 249, poz. 1661).
 
 
Usługa Platformy iFin24 jest dostępna on-line 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu na portalu www.eDOC24.com.
 
 
 
Pliki do pobrania
UMOWA E-faktura
 

 
 
 

Marki Grupy ORLEN