Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
E-Faktura
Z dniem 14.02.2011 ORLEN Paliwa Sp. z o.o. rozpoczęło korzystanie z systemu e-faktura.
E-faktury są elektronicznymi odpowiednikami dokumentów tradycyjnych. Dla spółki ORLEN Paliwa zostało przygotowane dedykowane rozwiązanie, które umożliwia obsługę całego procesu dotyczącego elektronicznej faktury, spełniającego zapisy ustawy o wymianie e-faktur. Rozwiązanie to zostało przygotowane w oparciu o platformę systemu SAP R/3 na instancji PKN Orlen oraz system Firmy Ifin24.pl.
  
Platforma iFin24 jest to usługa przesyłki dokumentów księgowych w formacie PDF. Usługa ta jest realizowana poprzez portal internetowy https://edoc-online.com/orlen. Portal funkcjonuje na takiej samej zasadzie jak poczta elektroniczna. Aktywując konto na portalu odbiorca otrzymuje własny login oraz hasło, dzięki czemu ma pewność, że żadna niepożądana osoba nie ma dostępu do jego dokumentów księgowych.
  
Jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne i zgodne z prawem (polskim i europejskim). Dokumenty podpisane cyfrowo są uznawane przez organy kontroli skarbowej na równi z dokumentami papierowymi. Dokumenty są archiwizowane przez 7 lat.
 
Odbiorca zawsze może pobrać fakturę z Platformy iFin24 bez ryzyka, że przesyłka zostanie potraktowana jako spam, czy też że przypadkiem ją usunie.
 
Dla Odbiorców dostęp do otrzymywania e-faktur jest bezpłatny.
  
Dokumenty przechowywane dla ORLEN Paliwa na Platformie iFin24 są bezpieczne, dzięki wysokiej klasy zabezpieczeniom stosowanym w Comarch Data Center.
 
Platforma iFin24 spełnia wymagania Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 17.12.2010r. w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej(Dz. U. Nr 249, poz. 1661).
 
Usługa Platformy iFin24 jest dostępna on-line 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu na portalu www.eDOC24.com.
 
Pliki do pobrania

Regulamin%20korzystania%20z%20elektronicznej%20Aplikacji%20eFaktura%20w%20ORLEN%20Paliwa.pdfRegulamin korzystania z elektronicznej Aplikacji e-Faktura w ORLEN Paliwa Sp. z o. o..pdf

Oswiadczenie%20o%20akceptacji%20faktur%20i%20dokumentow%20w%20formie%20elektronicznej.pdfOświadczenie o akceptacji faktur i dokumentów w formie elektronicznej.pdf

​​​
 
 

Marki Grupy ORLEN