Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Benzyna Pb 95

Benzyna bezołowiowa - 95


Dodatki uszlachetniające zawarte w benzynie EuroSuper 95 zapewnią utrzymanie w czystości zaworów dolotowych i komór spalania, ograniczają korozję, poprawiają osiągi i pozytywnie wpływają na zużycie paliwa.
  

Charakterystyka


Produkowaną przez ORLEN benzynę bezołowiową o wartość liczby oktanowej badawczej 95 EuroSuper 95 wzbogacono najwyższej jakości dodatkami uszlachetniającymi: myjącym (detergencyjnym), przeciwkorozyjnym i przeciwutleniającym. Detergent umożliwia utrzymanie w czystości układu dolotowego silnika, ogranicza tworzenie się osadów na zaworach dolotowych i w komorze spalania. Inhibitor korozji chroni przed korozją silnik i układ paliwowy samochodu. Wyniki specjalistycznych testów badawczych przeprowadzonych w akredytowanych jednostkach badawczych dowodzą, że zastosowane dodatki w znacznym stopniu ograniczają zużycie paliwa i tworzenie się osadów, zmniejszają także ryzyko uszkodzeń i chronią silnik. 

Benzyna EuroSuper 95 umożliwia wykorzystanie pełnej mocy samochodu, zapewniając równomierną pracę silnika, co sprzyja zmniejszonemu zużyciu paliwa. Dodatki antyutleniające zapobiegają starzeniu benzyny, poprawiają jej stabilność i hamują zjawisko pogarszania się jego właściwości w ciągu magazynowania, przejawiające się ciemieniem paliwa, tworzeniem żywic i osadów. 

Ponadto benzyna EuroSuper 95 sprawia, że silnik prawidłowo pracuje nawet w warunkach dużego obciążenia, zarówno w niskiej, jak i w wysokiej temperaturze. Stosowanie benzyny EuroSuper 95 zmniejsza zużycie silnika. Wydłuża się także żywotność świec i układu wydechowego. Benzyna EuroSuper 95 chroni katalizator i przedłuża jego trwałość oraz zmniejsza emisję węglowodorów i szkodliwych produktów spalania do atmosfery. 

Nie zawiera dodatków metalicznych na bazie manganu, w tym trikarbonylku (metylocyklopentadieno) manganowego (MMT).
 

Zastosowanie


Benzyna bezołowiowa EuroSuper 95 przeznaczona jest do silników benzynowych z zapłonem iskrowym, których konstrukcja pozwala na stosowanie benzyny bezołowiowej. Benzyna EuroSuper 95 spełnia wymagania Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz.U. 2015 poz.1680 z póź. zm.) Załącznik nr 1 benzyny w formacie E10, tj. zawierającej max. 10 %(V/V) etanolu.
 
 
Więcej informacji o właściwościach produktu oraz karta charakterystyki dostępne są na stronie internetowej: ​https://www.orlen.pl/pl/dla-biznesu/produkty/paliwa/benzyna/benzyna-bezolowiowa-95
 
​​​​​
 
 

Marki Grupy ORLEN