Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Benzyna Pb 95

Benzyna bezołowiowa - Eurosuper 95*

Jedno z najpopularniejszych paliw świata - benzyna bezołowiowa o liczbie oktanowej 95, którą oferuje ORLEN Paliwa Sp. z o.o. jest wytwarzana w Płocku przez Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. w jednej z najnowocześniejszych rafinerii w naszej części Europy. Wzbogacona o specjalne dodatki uszlachetniające benzyna 95 Eurosuper pozwala optymalnie dbać o silnik samochodu.
  

Najwyższa jakość

Benzyna 95 Pb produkowana w PKN ORLEN S.A. zawiera m.in. następujące dodatki uszlachetniające:
 
  • detergent (utrzymuje w czystości układ dolotowy i komory spalania)
  • inhibitor korozji chroniący przed korozją silnik i układ paliwowy samochodu
 
Testy przeprowadzone przez producenta oraz Instytut Technologii Nafty w Krakowie potwierdzają, że benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 pozwala w pełni wykorzystać moc samochodu. Paliwo to zapewnia równomierną pracę silnika, a co za tym idzie mniejsze zużycie benzyny.
 

Oszczędność na co dzień

Zasilanie auta za pomocą benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 powoduje, że silnik samochodu prawidłowo pracuje nawet przy dużym obciążeniu, zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach.
Benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 stale stosowana pozwala wydłużyć okres wymiany oleju, zmniejszając w ten sposób jego zużycie. Benzyna bezołowiowa 95 chroni katalizator i przedłuża jego trwałość oraz zmniejsza emisję węglowodorów do atmosfery. Jednocześnie wydłużeniu ulega także żywotność świec i układu wydechowego. 
 

Więcej informacji o produkcie na stronie internetowej: http://www.orlen.pl
 
 
* Benzyna silnikowa o kodzie CN 27101245
 
​​
 
 

Marki Grupy ORLEN