Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Plebiscyt Akcenty 2013

02-04-2014  

Spółki z Grupy ORLEN wśród zwycięzców branżowego plebiscytu Akcenty 2013
Rafineria Trzebinia, ORLEN Gaz i ORLEN Paliwa znalazły się w gronie 5 firm, które zostały zwycięzcami w II edycji branżowego plebiscytu Akcenty 2013.  Celem konkursu jest wyłonienie w drodze głosowania firm oraz instytucji, a także związanych z nimi wydarzeń, które w 2013 roku wywarły znaczący wpływ na rynek paliw w Polsce. W plebiscycie zorganizowanym przez portal e-petrol spółki z Grupy ORLEN wygrały w kategoriach Rynek Biopaliw- Rafineria Trzebinia, Segment Hurtowy - ORLEN Paliwa, Lider Rynku LPG - ORLEN GAZ.
ORLEN Paliwa jest bezpośrednim hurtowym dystrybutorem najwyższej jakości paliw pochodzących od PKN ORLEN. Dzięki optymalnemu rozmieszczeniu biur regionalnych oraz bardzo dobrzej rozwiniętej i nowoczesnej obsłudze logistycznej ORLEN Paliwa dociera do ponad 3 tys. Klientów w Polsce.
W 2013 r. spółka ORLEN Paliwa przejęła obsługę sprzedaży hurtowej paliw i oleju opałowego do części małych i średnich przedsiębiorstw oraz hurtowni, które dotychczas były obsługiwane bezpośrednio przez PKN ORLEN. Koncentracja wydzielonej części  handlu hurtowego w Grupie Kapitałowej ORLEN miała na celu przede wszystkim optymalizację systemu sprzedaży w tym obszarze. Wdrożone zmiany umożliwiły stworzenie nowej jakości na hurtowym rynku paliw w Polsce oraz zapewniły klientom wymierne korzyści w postaci atrakcyjnej i nowoczesnej oferty bazującej na sprawnej infrastrukturze, wysokiej jakości produktów oraz wieloletnim doświadczeniu.
Nowa, ulepszona oferta oparta jest na ujednoliconych procedurach, wykorzystaniu efektu skali w zakresie logistyki i zapewnia większą elastyczność w zakresie obsługi klientów. Zwycięstwo w plebiscycie Akcenty 2013 jest potwierdzeniem ich zadowolenia i najlepszym dowodem na najwyższe standardy obowiązujące w firmie.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN