Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Benzyna Pb 98

Benzyna bezołowiowa - 98


Benzyna Super Plus 98 jest nowoczesnym paliwem, zapewniającym prawidłowe osiągi, równomierną pracę silnika oraz korzystną ekonomikę zużycia paliwa.
  

Charakterystyka


Benzyna bezołowiowa o liczbie oktanowej badawczej 98 – Super Plus 98 jest nowoczesnym paliwem na wysokim europejskim poziomie jakości zarówno pod względem zgodności z obowiązującymi w Polsce normami, jak również pod względem walorów użytkowych i ekologicznych.

Benzyna Super Plus 98 zapewnia prawidłowe osiągi, równomierną pracę silnika oraz korzystną ekonomikę zużycia paliwa. Benzynę wzbogacono najwyższej jakości dodatkami uszlachetniającymi: myjącym (detergencyjnym), przeciwykorozyjnym i przeciwyutleniającym. Pakiet dodatków uszlachetniających gwarantuje m.in. utrzymanie czystości układu dolotowego silnika. Wyjątkowo staranna receptura sprawia, że produkt spełnia wysokie wymagania jakościowe potwierdzone w specjalistycznych testach silnikowych przeprowadzonych w akredytowanych jednostkach badawczych.

Nie zawiera dodatków metalicznych na bazie manganu, w tym trikarbonylku (metylocyklopentadieno) manganowego (MMT).
 

Zastosowanie


Benzyna Super Plus 98 przeznaczone jest do silników benzynowych z zapłonem iskrowym, których konstrukcja pozwala na stosowanie benzyny bezołowiowej. Benzyna Super Plus 98 jest przeznaczona do zasilania silników samochodowych wyposażonych w katalizatory. 

Spełnia wymagania Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz.U. 2015 poz.1680 z póź. zm.) Załącznik nr 2 w odniesieniu do benzyny w formacie E5, tj. zawierającej max. 5 %(V/V) etanolu i jest odpowiednia dla pojazdów nieprzystosowanych do zasilania benzyną E10.

 
Więcej informacji o właściwościach produktu oraz karta charakterystyki dostępne są na stronie internetowej: https://www.orlen.pl/pl/dla-biznesu/produkty/paliwa/benzyna/benzyna-bezolowiowa-98
 
​​​​​
​​​
 
 

Marki Grupy ORLEN